Ylioppilasluokat

Tämä oppilasluettelo on päivitetty 13-6-2017.
Emme voi julkaista henkilöiden yhteystietoja internetsivulla.

Luettelo on henkilötietolain 17§:n mukainen matrikkeli joka perustuu julkisista koulun vuosikertomuksista poimittuihin valmiisiin listoihin. Jokaisella on oikeus saada nimensä poistetuksi matrikkelista ilmoittamalla siitä alle merkittyyn sähköpostiosoitteeseen tai yhteystietosivulla mainitulle killan toimihenkilöille.

Punaisella merkittyjen henkilöiden tiedot puuttuvat tietokannastamme.
Sinisellä merkittyjen henkilöiden osalta puuttuu vain sähköpostiosoite, joka on kuitenkin meilllä tärkein yhteydenpitomuoto.
(Uusi sukunimi)

Yhteystiedoissa voi olla virheitä koska ihmiset muuttavat.
Erityisesti eläkkeelle jäävien pitäisi muistaa päivittää tietonsa.
Sähköpostiosoitteet olisivat erityisen tärkeitä!

Toivomme myös apua listan täydentämiseksi nuorempien luokkien osalta.

Täydentäviä tietoja voi ilmoittaa osoitteeseen fvkk@fvkk.fi.

1913 - 1919

1913

NIMI

Aaltonen Esko
Anttila Sandra
Elomaa Yrjö
Kantala Martta
Keskinen Lyydi
Mäkelä Pentti
Tammisto Martta
Tuomala Signe
Åberg Kalle
Älli Agda

 

1914

NIMI

Ahde Sirkka
Anttila Hilja
Astala Tuovi
Lahtinen Elina
Lind Väinö
Lyytinen Alli
Lyytinen Elli
Manner Aimo
Mäki Rauha
Nieminen Leonard
Söderberg Ossi
Söderlund Ruth
Tiedot epävarmat, joten virheitä saattaa esiintyä

 

1915

NIMI

Hannula Ida
Helin Tyko
Hyppönen Elsa
Häyrinen Hilja
Höyssä Arvi
Järvelä Aino
Kaisla Naimi
Kontio Pauli
Levänen Hellen
Lumme Kerttu
Mikkola Saima
Mäkilä Kalle
Nylander Saara
Ojakas Katri
Palenius Torsten
Pilli Lempi
Roos Aili
Rukko Einari
Saleva Otto
Salminen Lauri
Sorsavirta Artturi
Valta Knut
Veuro Toivo

 

1916

NIMI

Aaltonen Aarne
Grönroos Harald
Hallamäki Paavo
Haverinen Karin
Kivikoski Anne
Kokkosalmi (Pestrikoff) Liisa
Lindgren Rainer
Nikula Alma
Ruhanen Aino
Suutela Yrjöv

 

1917

NIMI

Flinck Börje
Hyhkö Hugo
Hyhkö Saimi
Juote Nikolai
Lahtinen Alli
Lindgren Mary
Moukola Arvo
Saksa Maria

 

1918

NIMI

Grönfors Aili
Kinos Niilo
Similä Iida
Suomalainen Artturi
Söderberg Allan
Talo Voitto
Talsi Adam
Vichmann Aarne
Väre Karle

 

1919

NIMI

Astala Annikki
Joselin Eeva
Kaukovaara Tuulikki
Kivikoski Eila
Laurila Ester
Levänen Ruben
Lumme Taimi
Nordling Leo
Nurmilahti Vilho
Saxberg Bertta
Seppälä Rauha

 

1920 - 1929

1920

NIMI

Kaleva Eugen
Korpela Kaarlo
Laakso Martta
Laatu Saara
Manninen Markus
Matero Henrik
Mäkelä Reino
Sankari Manne
Tähtinen Olavi

 

1921

NIMI

Forss Edith
Heiniö Alli
Hukki Eero
Kivikoski Helga
Mäkinen Hellin
Nieminen Taimi
Nurminen Viljo
Nylander Eino
Ruostela Heino
Savander Väinö
Tarri Aili

 

1922

NIMI

Joselin Mary
Kokkinen Salome
Koskinen Aksel
Lahtinen Helmi
Mäkelä Reino
Saari Edith
Savola Taimi
Svanberg Kaarlo
Vehanen Kaarina
Vehmas Helvi
Virkkala Helle
Virkkala Toivo
Tiedot epävarmat, joten virheitä saattaa esiintyä

 

1923

NIMI

Forselius Elsa
Grönfors Aino
Heinonen Tulo
Hukki Lauri
Joselin Helmi
Laakso Ester
Laurila Elsa
Laurila Ilkka
Lehto Saimi
Ruhanen Veikko
Seppä Heikki
Wahlberg Ing-Mari

 

1924

NIMI

Erkkilä Hilda
Hjelt Lisbet
Koivula Lempi
Luotonen Aimo
Nurmela Siiri
Stenroos Aarno
Stenroos Yrjö
Svanberg Johannes
Tiedot epävarmat, joten virheitä saattaa esiintyä

 

1925

NIMI

Aalto Lauri
Heiniö Kaarina
Karsten Runar
Laurila Veikko
Lukumies Kalle
Lähde Irja
Nylander Hellen
Savola Martti
Savolin Helena
Tuomola Olavi

 

1926

NIMI

Kivikoski Enso
Mäkeläinen Mauno
Mäkinen Toivo
Nuutila Eeva
Paattinen Viljo
Similä Milda
Similä Saara
Vahlberg Börje
Vigilant Sally
Tiedot epävarmat, joten virheitä saattaa esiintyä

 

1927

NIMI

Finnberg Sten
Hemmi Leila
Hjelt Ulla
Hukki Heimo
Hulkkonen Eerik
Hällström Helga
Jokinen Sylvi
Karsten Seidi
Kokkinen Kirsti
Langman Torsten
Laurila Jaakko
Lukkala Aina
Nuutila Leeevi
Ojanperä Katri
Paavola Sirkka
Pitkänen Eliisa
Salovaara Eira
Sundbäck Maj
Särmä Eevi
Tamminen Lempi
Tarpila Onerva
Tiainen Alli
Vahlberg Lasse
Vigilant Soile
Tiedot epävarmat, joten virheitä saattaa esiintyä

 

1928

NIMI

 
Ei tietoja

 

1929

NIMI

 
Ei tietoja

 

 

1930 - 1939

1930

NIMI

Ei tietoja

 

1931

NIMI

Ei tietoja

 

1932

NIMI

Aromaa Asser
Heinonen Helvi
Helle Soini
Jussila Aarne
Kokkinen Kaino
Kouhi Annikki
Kulonen Alpo
Kölli Martti
Lautela Osmo
Molenius-Rekola Matti
Mäkinen Maire
Ritamäki Ella
Ruoho Kaino
Sandström Börje
Sandström Eilif
Sepponen Sirkka
Seppä Toini
Sipilä Urmas
Talonen Helvi
Tirkkola Veikko

 

1933

NIMI

Aukee Esko
Elovaara Ensio
Eskola Helvi
Eskola Inkeri
Järvi Anna-Liisa
Korsi Eeva
Kuvaja Keijo
Lähde Eine
Paloniemi Laila
Sandell Aira
Savola Helmi
Simpura Iris
Terho Helmi
Tiedot epävarmat, joten virheitä saattaa esiintyä

 

1934

NIMI

Ahlqvist Irja (Olkkonen)
Haapaniemi Pekka
Inkilä Aulis
Jaakkola Eira
Kinos Olavi
Leino Rauha
Mäkinen Marjatta (Tuomola)
Ryhtä Liisa (Syrjänen)
Saarni Irma
Valpasvuo Sirkka (Ylänkö)
Ylijoki Yrjö

 

1935

NIMI

Eskola Ainikki
Gardberg Klas-Erik
Kanko Aili
Koski Kirsti
Lassila Alli (Aitokari)
Lautela Ilona
Lindgren Irja
Lummaa Helka
Merilä Aarre
Mäkinen Kaarlo
Nuutila Ilmi (Tukia)
Ollakka Kerttu
Saari Olga (Anttila)
Salmela Leila (Reisto)
Salmi Torsti
Yli-Paavola Pentti

 

1936

NIMI

Eskola Kalevi
Inkilä Oiva
Laatio Gunnar
Lehtinen Aini (Mäenpää)
Lekkala Aune (Yrjö-Koskinen)
Mikkola Urpo
Moring Ruth (Baer)
Mäkeläinen Reino
Norri Veikko
Ojanperä Risto
Päivölä Elsa (Heino)
Päivölä Kaarina (Virolainen)
Äijälä Maija

 

1937

NIMI

Aaltonen Päivikki (Lybäck)
Arvela Helena (Vatanen)
Hjelt Lars
Into Sulo
Jalanka Mauno
Kataja Pentti
Keskinen Olavi
Korri Greeta (Sajaniemi)
Lindahl Ralf
Lindgren Kerttu (Sukanen)
Maijala Eeva
Nieminen Vilho
Salomaa Helmi
Tähkänen Anna-Liisa
Vahlberg Meeri (Vestberg)
Äijälä Yrjö

 

1938

NIMI

Aronen Kaarlo
Auranen Timo
Engelvuori Irja (Sundbäck)
Helle Aimo
Johansson Ebba (Kanerva)
Korpela Niilo
Korri Maija (Kyrklund)
Korteniemi Astrid (Kulta)
Lindahl Bjarne
Ojanen Eino
Peltonen Helvi (Pääskysaari)
Pokki Arvo
Pylkkänen Erkki
Rantala Petri
Tarkki Uuno
Toivonen Niilo

 

1939

NIMI

Hagner Markus (Haaksalo)
Jaakkola Maija (Grundström)
Jalovaara Lauri
Koskelo Olli
Juonela Ilmi (Mattila)
Kälkkä Aili (Sipilä)
Lindholm Liisa
Norri Helena (Kekäläinen)
Raikio Liisa (Kärkkäinen)
Raikio Niilo
Rinta Pentti
Rukko Eino
Ryhtä Lyyli
Salminen Jaakko
Sandström Synnöve (Lehti)
Sipilä Pentti
Soralahti Markus
Sovijärvi Eljas-Veli
Suonio Veikko
Vesa Taimi
Yli-Paavola Marjatta (Erlund)

 

1940 - 1949

     1940

NIMI

Aukee Mirja
Hagner Maj-Lis (Pehkonen)
Heikkilä Aino (Suila)
Juonela Kalervo
Kara Helka
Mikkola Eliisa (Aula)
Niemi Erkki
Ranta Rauni (Torkkeli)
Ryhtä Helena
Saarela Toini (Ahonen)
Södergren Anna
Valpasvuo Veikko
Äijälä Eeva

1941

NIMI

Andersson Annikki (Ylijoki)
Heikkilä Eilo
Huokuna Erkki
Jaakkola Matti
Jousinen Hilkka (Kaira)
Jännes Kaarina (Ramsay)
Koskelo Marja (Petäjä)
Koskinen Maila (Pettilä)
Kälkkä Aino (Toivonen)
Järvinen Helka (Ervanne)
Lummaa Heikki
Niemi Erkki
Oksanen Katri
Penttilä Mikko
Pitkänen Esko
Rissanen Tuulikki
Salonen Hilkka (Mattelmäki)
Sipilä Kirsti

1942

NIMI

Aaltonen Toini (Töyrylä)
Braxen Marie-Elise
Eskola Marjatta
Hakala Kirsti (Tigerstedt)
Hakala Osmo
Kauko Heikki
Kankaanmäki Eeva (Sarasmäki)
Kotikoivu Aatos
Koura Esko
Mäkinen Seppo
Nurmi Kyllikki (Huhtinen)
Pylkkänen Eeva
Salminen Mikko
Simpura Jorma
Toivonen Aino

1943

NIMI

Hemmi Jaakko
Hemmi Lauri
Hynninen Edith (Perälampi)
Järvinen Armas
Kanninen Sirkka
Kekkonen Maila (Mustaranta)
Lankinen Rauha (Harju)
Mäenpää Mirja (Niemelä)
Niemi Risto

1944

NIMI

Dotti Adalgisa
Ehrlund Helmi
Engelvuori Eeva (Sauvala)
Pitkänen Maija (Parpola)
Takeva Maire (Hakala)
Valtonen Sirkka-Liisa

1945

NIMI

Aaltonen Airi (Aalto)
Ali-Lekkala Sirkka (Toikka)
Arjonen Aarne
Björn Hertta
Bollman Sven
Eskola Päivikki
Jussila Eino
Kankaanmäki Liisa (Kirkkola)
Kotikoivu Severi
Laiho Aarre
Laitinen Antti
Mattila Mauri
Ojanen Aune
Pitkänen Timo
Sippola Pekka
Toivonen Lahja (Älli)
Tähti Veikko
Virtanen Leo
Vuontela Arvo
Vuontela Heimo
Vänniö Esko
Äijälä Kaisa (Mäkinen)

1946

NIMI

Aaltonen Sinikka (Lahtonen)
Björn Sirkku (Bollman)
Braxen Per
Holsti Lahja (Kask)
Kara Kaarlo
Klemelä Erkki
Korhonen Aili (Torvund)
Koskelo Tauno
Lahdenmaa Pauli
Laitinen Esko
Lamminpää Lea (Tikkanen)
Mattila Arma
Mikkola Jalo
Nummikoski Veikko
Perälampi Martti
Rosenberg Tuure
Saha Anna-Liisa (Auerkari)
Saksa Unto
Salonen Sirkka (Marttila)
Sippola Pirkko (Julku)
Sulonen Helge
Vakkari Antero
Vikström Tor
Yrjänä Torsti

1947

NIMI

Alasentie Antti
Cederqvist Liisa (Salmi)
Erkko Eino
Huokuna Helka (Valpasvuo)
Kask Reino
Koivula Mirjam
Koskelo Heikki
Koskelo Lea (Nummikoski)
Lahdenmaa Terttu (Lähteenmäki)
Laiho Esko
Lintunen Anja (Lusa)
Metsiö Paula (Toivonen)
Ojanen Eeva
Tölö Pirkko

Yksityisoppilaat:

Aho Laura (Sillanpää)
Engelvuori Kalle
Toivonen Erkki

1948

NIMI

Björn Erkki
Braxen Gustav
Huokuna Anna-Maija (Sotka)
Hytti Inkeri
Inkinen Kerttu (Lehtinen)
Koivukoski Ulla-Liisa (Leino)
Koivula Mirja
Koskinen Irma
Kujala Mikko
Kuronen Virpi (Itkonen)
Leino Lasse
Mäkipirtti Simo
Puolimatka Irja (Ruohisto)
Tuhkanen Anja-Maija
Wegelius Martti
Vuorio Sirkka (Pöyhölä)
Österman Rauni (Similä)

1949

NIMI

Airola Hilkka
Björn Kaija (Sahlstein)
Jaakkola Taina (Salo)
Kataja Jorma
Kuronen Asta
Mattila Keijo
Mäkelä Liisa (Huhtamies)
Mäki Heikki
Salo Simo
Sulanne Sinikka (Paunila)
Tamminen Esko
Tuominen Osmo
Åkerblom Asta (Talonen)

Yksityisoppilas:

Kirkkola Aimo
1950 - 1959

  1950

NIMI

Aaltonen Helkky (Tapani)
Ali-Hokka Jaakko
Saksa Helena (Ihamäki)
Hakamäki Maire (Raikkonen)
Heinilä Sinikka (Malhonen)
Intonen Helmer
Kankare Esko
Kaskinen Matti
Kuisma Elvi (Rajala)
Leppäkallio Kauno
Lindstam Torsten
Lintunen Asta
Merilä Julia (Sillanpää)
Mäki Helena
Nissilä Erkki
Nousiainen Irmeli (Nurse)
Ryhtä Kerttu (Kitinoja)
Sulanne Sinikka (Paunila)

1951

NIMI

Hakala Anita (Laukkanen)
Hilkka Jaukkari (Saarela)
Järvi Reijo
Jäättelä Pirkko (Louhimies)
Kara Anja (Pispa)
Koivumäki Kauko
Korhonen Heljä
Koskelo Pirkko (Dyer)
Kulmala Kaarina (Lund)
Laiho Jaakko
Laurila Heta-Maija (Freese)
Mänttäri Anneli (Kivinen)
Nieminen Leo
Nurmela Pauli
Mäkinen Yrjö
Raura Pentti
Toivonen Pentti
Tuomola Onerva (Lehti)
Tuomola Mirja (Porjamo)
Wegelius Erkki

 

1952

NIMI

Hiukkanen Annikki
Hytti Jorma
Jaakkola Leena-Maija
Jääskeläinecn Hilpi
Laitinen Heikki
Lehtinen Liisa
Lummaa Keijo
Lyly Sulevi
Lähteenmäki Risto
Mali Urho
Mattila Eeva (Mali)
Metsistö Tuula (Rättö)
Naskali Airi (Aapola)
Nousiainen Ulla (de Estevez)
Palkki Kyllikki (Louhevirta)
Sainio Leila
Suonpää Ritva (Liski)
Syrjälä Sylvi (Karikuusi)
Toivonen Tauno
Turtola Antti
Vannola Terttu
Viksten Vilho

 

1953

NIMI

Harjunen Jorma
Heino Mirja (Kettula)
Jaakkola Matti
Jaakkola Olavi
Koskinen Anneli (Nokkala)
Larkka Raili (Koukkari)
Lavasmäki Terttu (Staf)
Lehtilä Kauko
Lyly Ritva
Mikkola Hilkka (Markkanen)
Nummela Helena (Kytösaho)
Ojala Leevi
Salo Hannu
Seppänen Eeva (Lindholm)
Sundberg Aarre
Suolahti Heimo
Syrjänen Raimo
Yli-Paavola Liisa (Nurmela)

 

1954

NIMI

Aartolahti Toive
Fjällström Eira (Mäntylä)
Hakala Pekka
Hossi Kalle
Jäättelä Antti
Kantee Veijo
Karppi Sakari
Lahdenmaa Kaija
Lahtinen Pekka
Lepistö Arvi
Lummaa Pekka
Myhrberg Olavi
Penttilä Irma (Honkola)
Pietilä Antti

 

1955

NIMI

Ala-Mikola Hertta (Lumme)
Aromaa Kaija
Erkko Ritva (Heinämäki)
Eskola Mirja
Eskoli Arto
Eskoli Jyrki
Jalasjoki Maila
Kaiku Aimo
Kaijunpää Anja (Halmeenmäki)
Kulmala Antti
Kuisma Eila (Hinkkala)
Laakso Pirkko (Suomi)
Lahdenmaa Seija
Lehtimaa Hannu
Liinaharja Heikki
Lumme Matti
Nokkala Heikki
Paattinen Pirkko (Rekunen)
Saarinen Raimo
Sallinen Ritva
Tuomipuu Kari
Wangel Ann-Marie
Vehmas Mirja (Salomaa)
Virta Sisko
Yli-Paavola Juhani

 

1956

NIMI
Aalto Ritva (Salmi)
Aro Kari
Arvela Marja-Leena (Karppi)
Eskolin Marketta (Haapanen)
Hakala Osmo
Heikkilä Paavo
Jaakkola Timo
Jokela Mirja (Lindstam)
Kestilä Anni (Hakkarainen)
Ketola Reijo
Koivula Tuula (Värtinen)
Kolismaa Eija
Koskinen Jouko
Kulmala Helvi
Lehtonen Martti
Lindfors Markku
Paattinen Marja (Paavola)
Parm Teuvo
Pesola Sinikka (Church)
Rantanen Asko
Ryödi Anna-Maija (Lindroos)
Rämö Lassi
Räsänen Maire (Tappola)
Syrjälä Anni (Ronkainen)
Tallberg Taria (Pajukanta)
Toivonen Pirkko (Laaksonen)
Tuhkanen Ritva (Olin)
Turunen Tellervo (Aro)
Vilpas Reko
Vuori Eila (Kallio)
Yli-Paavola Maija-Leena (Aaltonen)

1957

NIMI
Harmaala Anneli (Karppo-Pitkänen)
Ilmén Matti
Janhonen Pirkko (Larsson)
Jussila Jorma
Karppo Jukka
Kataja Sirkka (Selkimo)
Kaunisto Pentti
Ketola Airi
Kutila Eeva-Liisa (Suonpää)
Lehtonen Mirja
Linkola Pekka
Mäki Pirkko (Larsson)
Nissilä Anni (Kantola)
Petäjäsmäki Sirkka (Lehtinen)
Porjamo Aira (Puumalainen)
Puhtila Ossi
Saikkonen Hilppa
Salo Leena (Salo-Gunst)
Sihvo Leena (Puttonen)
Siro Heikki
Suokas Raimo
Teppo Pekka
Tepponen Aarto
Tuovinen Matti
Vanha-Similä Ulla I

 

1958

NIMI
VIIIA
Eskola Jouko
Eskolin Esa
Haarala Seppo
Heinonen Arto
Kantola Jukka
Koski Liisa
Kostamo Pertti
Kurka Eero
Larkka Eero
Lehtimäki Leila (Laitinen)
Leminen Inari (Salminen)
Leppänen Arvo
Liski Paavo
Maaniitty Torsten
Pesola Pekka
Salonen Simo
VIIIB
Aartio Ritva (Vaarne)
Heikkilä Hilkka (Salminen)
Heikkilä Terttu (Rämö)
Hietanen Liisa (Komi)
Hokka Taina
Juhola Ville
Kara Seija
Koskinen Anna-Maija (Laiho)
Könkö Sirkka (Mäkinen)
Luoto Ulla (Ketola)
Lähteenkorva Anneli (Mäkelä)
Mäkitalo Maija (Lehtinen)
Niemelä Raili (Kopra)
Nylund Maire (Ketola)
Ruusila Eila
Salonen Paula (Peltola)
Santio Eeva (Hallamaa)
Sintonen Raili (Nieminen)
Solavaara Pirkko (Mattila)
Sundholm Pirkko (Pyöli)
Takala Leila (Taittonen)
Varsikko Matti

 

1959

NIMI
Aartolahti Päivi
Fagerström Ulla (Kurka)
Hyytiäinen Aarne
Joensuu Martti
Jokinen Antti
Kataja Irma
Laakso Kerttu (Jämsén)
Laiho Kirsti (Rinkinen)
Laiho Sirkka (Ahonen)
Mattila Marja (Soini)
Mäkinen Olli
Mäntynen Pentti
Ojanen Hilkka
Pelttari Liisa (Jussila)
Puputti Aino (Mynttinen)
Salonen Eeva-Liisa (Jalas)
Soro Marja (Reenpää)
Suokas Marja-Liisa (Lummaa)
Suomela Paula (Oilinki)
Syrjänen Leila (Bäckman)
Teppo Pentti
Tuominen Marja (Svaboda)
Virtanen Mauri
Österlund Arna (Kalo)

 

1960 - 1969

1960

NIMI
VIIIA
Jäättelä 0lli
Lehmussaari 0lli
Lehtinen Reijo
Lindell Hannu
Linkola Matti
Mäntylä Pekka
Nuutila Olavi
Pennanen Onni
Saraneva Heli (Koivunen)
Seppälä Pekka
Suvensalmi Jouko
Talonen Kauko
ViIjanen Markus
Örn Jouko
VIIIB
Anttila Maija (Helminen)
Granberg Tuula
Kalliohuhta Pirkko (Lehmussaari)
Kanerva Anneli (Talonen)
Kannisto Tuula (Leppänen)
Knuutila Ulla-Mari (Parm)
Koiranen Marja-Leena (Koiranen-Oksala)
Laaksonen Salme (Hokka)
Liinaharja Marja-Leena (Laasasenaho)
Lång Mailis (Vuorinen)
Merikanto Liisa
Mustonen Kaarina (Suokas)
Mustonen Ritva (Simola)
Nieminen Eira (Hartikainen)
Numminen Liisa (Vehkaoja)
Nylund Sylvi (Leppänen)
Pirttijoki Terttu
Rajasaari Riitta
Rauhamaa Marja (Toivonen)
Rekola Sirpa
Salmio Marjatta (lirola)
Tuominen Ulla
Vehmas Leena (Rekikoski)
Vuori Pirjo (Kuusikko)
Äijälä Henna (livonen)

 

1961

NIMI
VIIIA
Heikkilä Eero
Helander Ilpo
Jousimaa Tuomo
Jussila Aarne
Kastinen Jouko
Kaunisto Seppo
Lahtinen Risto
Linkola Liisa
Mali Eija (Kajanoja)
Mäkinen Maija (Ruisvaara)
Ojanen Irma (Noppa)
Peuhkurinen Hilkka (Harkia)
Salonen Jukka
Sarkkinen Jukka-Pekka
Sulanto Risto
Tammi Kauko
Tammiranta Irma
Tarri Matti
Tervomaa Erkki
Tuominen Asko
Tuominen Tapani
Viljanen Erkki
Virtanen Matti
Yli-Jama Markku
VIIIB
Grönlund Eira (Karvonen)
Heinonen Sirkka-Liisa (Koivula)
Horsti Marja-Leena (Närhi)
Jaakkola Leena (Poussa)
Jääskeläinen Raili
Kauko Matti
Kunnas Irma
Kutila Anna-Maija (Kaipio)
Laitinen Aila (Niinikangas)
Lavasmäki Sirkka (Haslach)
Mervineva Irja (Taskinen)
Murtonen Pirkko
Nikkanen Brita (Kantanen)
Parm Kaija (Pukarinen)
Poussa Ritva (Herold)
Siukola Ritva (Koskinen)
Sukander Maija (Brusiin)
Tapani Helena (Huikko)
Toivonen Maija (Similä)

 

1962

NIMI
VIIIA
Auranen Eeva (Saarto)
Dahl Riitta (Lahti)
Erkko Risto
Filppu Esko
Filppula Kari
Hakala Anna-Maija (Luttwak)
Harjunen Liisa
Heinäsmäki Pentti
Hörkkö Jorma
Kairi Sirkka (Hutu)
Kontio Esa
Koskinen Matti
Lassila Marjatta (Saarinen)
Lehtonen Raija (Väistö)
Leminen Mirja (Kurkela)
Leppäkoski Reijo
Lummaa Martti
Murto Kari
Pohjola Pekka
Ruisvaara Kari
Ruotsalainen Pertti
Silmälä Timo
Snällström Timo
Touru Esko
Tähkä Jorma
Vikman Raimo
Virta Hilkka
Virtanen Heikki
Ågren Matti
VIIIB
Aamio Marja-Leena (Martikainen)
Haavisto Tuula (Nyberg)
Hariola Kirsti (Keinänen)
Harmaala Marja-Leena (Heinonen)
Heinonen Oili (Nieminen)
Huuhka Lea (Salminen)
Juhola Marjatta (Tarkka)
Laiho Irmeli (Holmberg)
Mero Arja (Teräväinen)
Mervineva Milja (Heinonen)
Mäntylä Leena (Matthiasson)
Nieminen Veikko
Nummelin Sinikka (Lintula)
Nurmela Tellervo (Mattila)
Rajasaari Kaisa (Saarikivi)
Riikonen Margit (Latva)
Saraneva Tapio
Siukola Anneli (Klemetti)
Suomela Marja-Liisa (Keränen)
Viitala Tuula (Järvinen)
Virta Terttu (Söderlund)
Widen Pertti
Örn Eila (Lahti)

 

1963

NIMI
VIIIA
Aaltonen Pentti
Harjunen Jaakko
Helander Veli-Pekka
Joutsalmi Leena (Kärkkäinen)
Järvinen Pentti
Kataja Pentti
Kivinen Jouko
Koivula Taina
Kulmala Pertti
Lepola Jukka
Merikanto Juhani
Merilä Eira
Multala Sakari
Mäkeläinen Arvo
Mäkinen Timo
Ojanen Markku
Pirnes Lauri
Rantala Leena (Mikkonen)
Ruisvaara Jukka
Soro Simo
Tupala Olavi
Vastamäki Tuula (Salminen)
VIII B
Erkkola Risto
Ilmoni Sointu (Eteläpelto)
Iso-Herttua Pirkko
Ketola Arja (Mäki-Punto)
Ketola Liisa (Brusila)
Leppälä Marja-Liisa (Hieta)
Levänen Tuula (Tetri)
Linkola Leena (McLean)
Metsiö Kaija (Thorsen)
Metsiö Sirppa (Kahri)
Murtonen Salme
Nummikko Armi (Pelkonen)
Pietilä Marjatta (Siuko)
Puputti Veikko
Savolainen Eeva-Liisa (Kaihenoja)
Siivola Marja-Liisa (Valjakka)
Solavaara Pertti
Sorama Helena (Kymäläinen)
Ståhl Paula (Seppälä)
Tenhami Aulikki (Alanko)
Walta Jukka
Vienonen Anita (Tuominen)
Virkki Raili (Hellstén)

 

1964

NIMI
VIII A
Harjunen Olli
Hovila Veikko
Karjala Jorma
Komonen Seppo
Kunnasvirta Keijo
Kuusela Marjatta (Lehtonen)
Käpylä Markku
Luonsi Arja (Viitala)
Mattila Markku
Melander Björn
Multamäki Seppo
Norbäck Kari
Nurminen Pasi
Pelto-Knuutila Leila (Nieminen)
Pohjola Kari
Rantala Keijo
Rantanen Tapio
Saarnio Leena (Multamäki)
Sepponen Liisa (Valtakari)
Sulanto Jukka
Sulka Jouko
Talonen Ismo
Tenhami Kalervo
Tuominen Ilpo
Vuori Seppo
Vähänen Voitto
Yli-Paavola Helena (Aukia)
VIII B
Brusila Leena (Rantamäki)
Elo Taina (Ahtiainen)
Grandell Kalle
Heikinalho Tuula (Suominen)
Hietanen Kirsti
Hätönen Juhani
Jokisalo Leena
Jyrälä Leila (Salmenperä)
Jääskeläinen Tuula (Sillanpää)
Kanerva Riitta (Routhier)
Kask Marja-Liisa (Majuri)
Kulmala Pirkko (Lahti)
Laakso Anja (Amee)
Laakso Marja-Liisa (von Porat)
Laitinen Anneli (Glad)
Leppäkoski Paula
Lindvall Marketta (Pekki)
Liski Elvi (Seppänen)
Maunula Riitta (Laari)
Mieronvaara Kyllikki (Nurkkala)
Mäenpää Marjatta (Uosukainen)
Nieminen Varpu (Hömppi)
Nurminen Ritta (Kankkunen)
Pietiäinen Sirkka-Liisa (Hudak)
Rantala Armi (Lepistö)
Rassi Ritva (Kilpi)
Raunio Riitta (Wuoltee)
Rämö Helpe (Ahlgren)
Salonen Irma (Vainio)
Seutu Anja (Laxström)
Stenberg Arja (Marjakangas)
Suontausta Liisa
Vehmanen Heljä (Mikkola)
Vihervaara Terttu
Vikblom Gerda (Leino)
Virtanen Pirkko-Liisa (Savo)
Yli-Paavola Sinikka (Hovi)
Yrjölä Leena (Erkkilä)

 

1965

NIMI
VIII A
Aaljoki Kari
Allen-Perko Jouni
Baer Peter
Eskola Leena
Eskola Matti
Haatainen Ulla-Maija (Suominen)
Haga Kai
Heikkilä Veikko
Helminen Jari
Henriksson Matti
Horsti Juha
Jussila Anna-Maija (Karimäki)
Kulmala Eila
Lundelin Hannele (Tuominen)
Lähteenoja Olli
Mytkäniemi Marja-Liisa
Mäkinen Kalervo
Mäki-Tulokas Yrjö
Mänttäri Inkeri (Berglund)
Nylund Eero
Ojanen Jukka
Rajalin Arne
Rinta-Panttila Raija (Soro)
Romu Urpo
Saarinen Heikki
Salakari Hannu
Salmio Erkki
Salonen Seppo
Selkälä Urpo
Sipilä Helena (Mattila)
Tuura Matti
Vieraankivi Voitto
Vilpas Raila
Vilpas Timo
Yli-Paavola Kalevi
VIII B
Aarni Pekka
Andersson Marja (Pekkonen)
Hilippälä Leena (Eronen)
Jaatinen Helky (Greene)
Joutsalmi Sinikka
Järvinen Kaarina (Terho)
Kukkonen Pirjo
Laakkonen Tuula (Jäättelä)
Leino Ritva (Solalinna)
Matinaro Ulla (Salonen)
Metsäranta Tuula (Vuontisjärvi)
Mäkinen Pirjo (Ojanen)
Mäntylä Tuula (Jansson)
Norbäck Eeva-Liisa (Gerd)
Nyman Markku
Pelto-Huikko Tuula (Leimu)
Pietilä Mauri
Ristimäki Eira
Rämö Leena (Jaakkola)
Sahlstedt Esko
Terho Tuula (Pitkänen)
Ujonen Anja (Kylä-Nikkilä)
Willberg Marja-Helena (Salmio)
Väistö Kirsti (Booker)
Tulonen Irma (Hakonen)
VIII C
Anttila Ilmi (Sintonen)
Hakamäki Paula (Mäkeläinen)
Heikkilä Mauno
Hinkalo Pirkko (Leino)
Kataja Hannu
Kirves Marja-Leena (Salo)
Korvenpää Anneli
Kuusela Heikki
Leino Mikko
Lintunen Mirja
Mäkeläinen Arja
Mäkinen Riitta (Suonpää)
Puranen Eeva (Grönroos)
Pyykkö Leila (Sundman)
Rasila Matti
Riihimäki Terttu (Lehtonen)
Salonen Soile
Saviniemi Markku
Simola Erkki
Säteri Maria (Suvikrouvi)
Takala Tapio
Talikainen Tarja
Tehi Anneli (Manninen)
Toivonen Pirjo (Rajalin)
Tuomola Irma (Walta)

 

1966

NIMI
VIII A
Helander Birgitta (Ohtonen)
Hätönen Ilpo
Kairi Pentti
Kallioinen Riitta (Tossavainen)
Kivistö Pekka
Klemelä Marja (Reuna)
Kontio Jukka
Kuronen Antti
Laurila Matti
Lehtimäki Sirkka (Nykänen)
Lepola Sakari
Luoma Pirjo (Heinämaa)
Länsimäki Marja (Pelo)
Mäkinen Antti
Ojarinta Marjatta
Saaristo Timo
Saarnio Heikki
Seppänen Martti
Säisä Matti
Talikainen Tapio
Tupala Sirkka (Lehtonen)
Vehmanen Kari
Väistö Mirja (Yli-Jama)
Yli-Jama Matti
VIII B
Anttila Irma (Pelto-Huikko)
Arvela Maija-Liisa (Eerola)
Ceder Ritva
Hammarberg Marja-Liisa
Heikkilä Hilkka (Vieru)
Hirn Åke
Hutu Marja-Leena (Kainulainen)
Juhala Eeva (Itäluoma)
Kaskinen Leila (Ollikainen)
Koivula Kirsti (Taina)
Koivula Pirjo (Huovinen)
Koskinen Arja (Terho)
Koskinen Tuulikki (Lindström)
Käpylä Marja-Leena (Hämäläinen)
Lahti Jukka
Lautaporras Pirkko
Mero Anna-Leena (Vuorenmaa)
Niemi Marja (Korppi-Tommola)
Nummela Pirkko (Jokinen)
Paattinen Jussi
Penttilä Jorma
Pietilä Rauno
Soro Seppo
Sulander Marja (Kataja)
Teppo Osmo
Tiensuu Markku
Toivonen Pirkko
Touronen Lea
Uutela Pirkko
Vanhanen Marjatta (Mattila)
Vanhanen Seija
Vienonen Liisa
Vihtaniemi Irma
Vihtaniemi Ritva (Mero)
Viljanen Aila
Virtanen Leena (Sulanto)
Virtanen Maija (Sulanto)
Örn Pekka
VIII C
Ahlgren Marja (Niemi)
Eskolin Virpi (Järvinen)
Haapaniemi Leena
Hacklin Jorma
Helminen Anneli
Hörkkö Marja (Leppävirta)
Hirsikangas Kaisa (Härmä)
Järvinen Juhani
Kanerva Arja
Ketola Marja (Engman)
Laiho Sirkka (Nummenranta)
Liski Tuula
Martin Heli (Könkö)
Mikkola Marja-Liisa (Sparka)
Mäkilä Kari
Niemi Jarmo
Nummenpää Irma (Vainio)
Saari Pirjo (Lappalainen)
Salo Terttu (Alakoski)
Saraneva Outi (Dammert)
Sillanpää Erkki
Sorama Marjatta (Tanhuanpää)
Sulonen Marja-Liisa (Heikkilä)
Suokas Eeva-Riitta (Takkinen)
Suominen Jarmo
Syrjälä Ritva (Kotavuo)
Takovaara Maija-Liisa (Wiik)
Talsola Esko
Uusi-Similä Arja (Korenius)
Willberg Kirsti
Äikäs Juha
Äikäs Marjukka (Lukkala)

 

1967

NIMI
VIII A
Anttila Esko
Friberg Markku
Juvakoski Timo
Jääskeläinen Pasi
Kankaanpää Raimo
Kettunen Erkki
Klemelä Aira (Säisä)
Korpela Mauri
Koskinen Markku
Kunnas Arja
Laakso Kai
Lankinen Markku
Lehtimäki Marjatta
Lintunen Vilho
Lyly Simo
Mattila Leena
Mustonen Erkki
Rajalin Maria (Holmlund)
Rantanen Hannele
Rinta-Panttila Pirkko (Fagervik)
Saarnio Katriina (Lehtinen)
Santala Erkki
Solin Tyti Eeva-Leena (Kujala)
Säisä Paavo
Vahtera Pentti
Uusitalo Pirkko (Rautio)
VIII B
Ali-Tuomola Mirja
Cederqvist Margit (Wiik)
Eskola Kaisa (Behm)
Hakala Heikki
Heikkonen Jorma
Hovila Irja (Innala)
Jaakkola Marjatta
Jussila Irmeli (Järvinen)
Kiramo Ulla
Kuitunen Martti
Kontio Aini (Oksanen)
Kyttälä Ilmo
Laanti Pekka
Lehtovaara Mirja
Leppänen Tapani
Liinaharja Kari
Mattila Hanna-Leena (Rintakumpu)
Mäkelä Keijo
Norri Leena (Vihma)
Paukku Heimo
Pelli Pirkko (Vaahtovuo)
Pohjola llkka
Rantanen Simo
Ritamäki Reijo
Saha Juhani
Siukola Pertti
Snällström Liisa (Kallionpää)
Suominen Jouko
Tallgren Terttu
Takala Pirkko (Vanha-Similä)
Uusitalo Raili (Siivonen)
Viitala Leena (Nieminen)
Vikman Teuvo
ViIjanen Simo
Virtanen Hannu
Äijälä Eeva (Mäihäniemi)
VIII C
Aaltonen Leena (Engström)
Aaltonen Riitta (Juvakoski)
Ali-Huokuna Riitta (Pekonen)
Aravesi Vuokko
Ehojoki Mervi (Kyttälä)
Eskolin Anneli (Rautavaara)
Himanen Eija (Rajamäki)
Holopainen Päivi (Tervonen)
Jaatinen Iris (Pale)
Jussila Arja (Jokinen)
Järvinen Marja-Leena (Korpela)
Kinnari Hanna-Liisa (Anttila)
Laiho Pirjo (Aaltonen)
Marjamäki Tuula
Moisander Pirjo (Kaasalainen)
Mustonen Jorma
Mäkilä Eila (Kenni)
Mäkitalo Leila (Vuola)
Mänttäri Jaakko
Nurminen Irja (Aalto)
Nurminen Riitta
Oittinen Helena (Pahlman)
Partanen Pirkko (Ojala)
Perttula Juhani
Raikio Pertti
Rasila Anneli (Kaipainen)
Riihimäki Kaija (Kärpijoki)
Ruisvaara Marja
Rämö Markku
Simojoki Liisa (Grände)
Simola Lea (Heinämaa)
Soina Marja-Leena (Tirkkonen)
Soudunsaari Lahja (Reponen)
Suokas Helena (Ågren)
Suomela Liisa
Tienhaara Pirkko
Vehmanen Riitta
Virtanen Irma

 

1968

NIMI
VIII A
Aaltonen Matti
Aho Kalevi
Boström Dage
Haga Rainer
Heikkonen Jorma
Hento Maija (Mäkiaho)
Huuskonen Ilkka
Hyytiäinen Mikko
Jussila Hannu
Kankaanpää Heikki
Kettunen Erkki
Kopra Tuomas
Kymäläinen Pirjo (Mikola)
Kyttälä Lea (Oksanen)
Käpylä Hannu
Laakkonen Pekka
Lehmussaari Antti
Lehtimäki Marjatta (Toijonen)
Merta Harri
Mikkola Aarre
Norbäck Tapani
Paara Erkki
Peltola Matti
Purje Seija (Hannula)
Rantala Anita (Joenpalo)
Saarinen Jorma
Tammi Markku
Tehi Marjatta
Touronen Leila
Vanhanen Raija
Wigren John-Erik
VIII B
Alhainen Pirkko (Ukkonen)
Jalasjoki Sinikka
Kauko Marja (Lehtinen)
Kulmala Laura (Bojkovic)
Laurila Leena (Tammi)
Lindberg Pirkko-Liisa (Fiskari)
Litmanen Tuula (Jussila)
Moisander Pirjo (Kaasalainen)
Pyykkö Paula (Mäntysalo)
Rämö Markku
Salmio Sirkka-Liisa (Lukkala)
Suominen Riitta (Saukoniemi)
Suvanto Heikki
Väistö Ulla
Ylhäinen Anna-Kaisa
VIII C
Friberg Kalevi
Heinilä Hannu
Hovila Elvi (Rämö)
Kannisto Anja (Ali-Tuomola)
Kuusela Seppo
Lehtonen Paula (Korko)
Leppäkoski Leena
Liinaharja Kristiina (Mattila)
Nurmi Marketta (Leikkilä)
Paavilainen Aatto
Pietilä Kaija
Pohjola Kaija (Virtanen)
Ranne Kaarina (Laukkanen)
Saarikko Tuula (Kalsola)
Saarinen Risto
Simola Marja-Leena (Kähkönen)
Valtanen Hannele (Leino)
Viljanen Kari
Vuorema Hilkka (Bergqvist)
Äijälä Anneli (Viljanen)

 

1969

NIMI
VIII A
Aalto Timo
Alasentie Pentti
Hakala Matti
Hakkila Lauri
Hartikainen Rauno
Houttu Jukka
Juhala Matti
Kujala Anna-Maija
Kukkonen Ahti
Kulmala Matti
Lassila Hannu
Lehto Raili (Peltola)
Lindvall Timo
Löfman Göran
Miikkulainen Anita
Nummikoski Pirkka
Nylund Markku
Oinaala Markku
Oinaala Pertti
Paajanen Jukka
Saarela Karl Olof
Sandqvist Leo
Seppälä Seppo
Syrjänen Antti
Tienhaara 0lli
Tienhaara Pekka
Tuki Jukka
Vaahtera Leena (Mattila)
Vainikainen Ilpo
Vainio Heikki
Vesanen Olavi
Virtanen Erkki
Vähä-Pietilä Salme (Nieminen)
Äikäs Raimo
VIII B
Anttila Anna-Liisa (Ilvonen)
Anttila Lea
Ehojoki Tuire (Peuhu)
Haavisto Eeva
Heinonen Jouni
Jaakkola Jukka
Jyrälä Elo
Järvinen Maija
Keskinen Ismo
Laine Mauri
Luuppala Jouni
Maijola Hannu
Mattila Jouko
Murto Marita
Nummi Markku
Paavilainen Sirpa
Palmén Maija (Lindfors)
Partanen Matti
Pietilä Tapio
Rosenberg Seppo
Rämö Hilkka (Luojola)
Savolainen Ulla-Maija (Kivivuori)
Torvinen Riitta
Åberg Marja (Pirkkalainen)
VIII C
Ali-Huokuna Heikki
Huokuna Hannele (Elo)
Hämäläinen Ismo
Juvonen Hannele
Järvi Jyrki
Kuitunen Katriina
Känkänen Anneli
Larm Kerttu (Hynönen)
Lepola Eeva (Virtanen)
Leppäkoski Heikki
Lähteenmäki Pirkko (Kanto)
Lähteenoja Päivi (Ristkari)
Martin Anja
Meriluoto Pirkko (Nummi)
Mäkeläinen Hilkka
Norri Ilkka
Ojala Airi
Rantala Hely (Westerholm)
Rautkallio Eija-Liisa
Reuna Leena (Heinonen)
Ruispalo Marja-Liisa (Heikkilä)
Saarikko Leena
Salakari Tuija
Salminen Riitta
Sarkkinen Liisa (Suominen)
Sirén Anneli
Siukola Leena
Suominen Aatos
Suontausta Marja-Liisa (Leden)
Tapani Riitta
Terho Anni (Saunamäki)
Tikka Heikki
Virta Anne (Mäkiaho)
Yli-Paavola Hannele (Pekonen)
1970 - 1975

1970

NIMI
VIII A
Attila Eero
Friberg Ari
Hellstén Aila
Kulmala Matti
Laitinen Seija (Tuominen)
Lankinen Aarno
Leino Ilkka
Mäkinen Olli
Mäntylä Jukka
Nikander Markku
Nylander Eija
Orelma Ari
Pippingsköld Marita
Ritvanen Anneli
Saari Timo
Siniketo Matti
Tienhaara Olli
Touronen Ilkka
Viljanen Erja-Riitta
Vuolle Jukka
VIII B
Andtback Kimmo
Boström Helen
Hagman Eija
Hakamäki Arto
Holopainen Pekka
Jalasjoki Ilpo
Kesseli Reija
Knuutila Jaakko
Laiho Eino
Marttala Taina (Juppo)
Metsäranta Heikki
Norri Heli (Rita)
Ojansuu Ilpo
Pekkala Mirja
Pelto-Huikko Raimo
Pirttilä Eija-Sisko
Rasila Tapani
Rämö Sauli
Saha Liisi
Solin Marja-Liisa
Snäll Arto
Syrjäaho Ahti
Syrjälä Kari
Tikka Pertti
Virta Arto
Virtanen Juhani
VIII C
Aaltonen Tarja
Antinoja Riitta
Ehojoki Tuire
Haarlo Rauli
Huuskonen Hannu
Hämäläinen Ismo
Jutila Antero
Järvinen Kaarina
Järvinen Matti
Kivinen Tarja
Kujala Tuula
Lempinen Heikki
Lintunen Eija
Maarvala Seppo
Mikkola Hilkka
Mikkola Olli
Norri Tytti
Rantala Seija
Rukko Olli
Saarinen Hannu
Suonpää Marja-Leena
Säteri Ilkka
Tanner Sirkku
Virkki Juhani
Väkiparta Maaret (Ilmarinen)
VIII D
Aalto Eija (Leino)
Aaltonen Liisa
Elolampi Anja
Heikkonen Pirkko
Helenius Pirjo (Viitamäki)
Järvenpää Pirkko
Koponen Liisa
Lehti Sirpa (Hämäläinen)
Lehtinen Pirjo (Rauhaniemi)
Leino Pirkko
Liinaharja Katriina (Laurila)
Mattila Tarja
Moisander Pekka
Nisula Marianne
Pirttikoski Seija (Tamminen)
Polso Riitta
Postila Pirjo (Heirola)
Rajasaari Helena
Salonen Lea
Seppänen Harri
Sirén Anja
Suominen Paula (von Denffer)
Tuomi Elisabeth
Wahra Merja
Vainio Leena
Viitala Hannele (Nikander)
Willberg Pirkko (Koskelo)
Yli-Paavola Hannele
Yli-Paavola Kristiina
MUUT KOULUT
Lahtinen Pirjo (Kinnunen)

 

1971

NIMI
VIII A
Aaltonen Marjo (Segaric)
Aho Kaija (Niku)
Eloranta Satu
Halkilahti Anneli
Heinämaa Raija (Vaalto)
Järvinen Markku
Kilpinen Jukka
Korvenpää Timo
Kujala Reijo
Laakso Ritva (Manninen)
Lautaporras Timo
Lehtinen Kari
Leppäkoski Eliisa (Reijonen)
Luonsi Antero
Luukinen Ritva (Kallio)
Malin Riitta (Wigg)
Merilä Kirsti (Kyttälä)
Miikkulainen Arto
Pekkala Ulla (Södergård)
Puupponen Lassi
Rämö Erkki
Vikman Jarmo
Viljakainen Anu (Niskanen)
Viljanen Pekka
VIII B
Alhainen Marja-Leena (Kouhia)
Attila Yrjö
Davidsson Jan
v. Hertzen Pertti
Kaappola Oili
Ketola Matti
Koivula Merja
Kolunen Jouko
Koskelo Markku
Kuhanen Jukka
Kurkela Matti
Lankinen Pekka
Lehtimäki Helena
Lehtinen Yrjö
Leppäkoski Tapio
Lintukorpi Jouni
Lintula Olli
Luukinen Arja
Moisander Kalevi
Niilekselä Ilkka
Ojala Hannu
Ojarinta Rauno
Rantanen Jari
Ritala Pertti
Rämö Sauli
Sirén Tuire
Sulonen Risto
Tepponen Tapani
Tähkä Tarja
Ukkola Ari
Vanhanen Seija
Virtanen Markku
Vääri Martti
VIII C
Anttila Salme
Ekholm Eija
Haapala Markku
Haapanen Jarmo
Hiukkanen Vesa-Pekka
Hohenthal Aune
Holttinen Marja-Riitta
Hossi Riitta
Hutka Helena
Johanson Marja-Leena
Järvenpää Pirkko
Järvinen Eija
Kallio Marja-Leena (Roito)
Klemelä Hanna
Kurkela Irkka (Ryhtä)
Lahnalammi Asko
Laitonen Heikki
Mattila Ulla-Maija
Mero Antti
Mero Riitta
Mero Seija (Jenkins)
Mustonen Pirkko
Mäkilä Seppo
Nummela Hannu
Nurmi Pekka
Pajala Anja
Puupponen Riitta-Liisa (Lappeteläinen)
Reittonen Irmeli
Reponen Maritta
Ruostejoki Riitta
Santala Outi (Takkinen)
Sipilä Leena
Uusi-Similä Tuula (Knuutila)
Uutela Anne
VIII D
Ekholm Simo
Hakala Pekka
Hakala Sirpa
Heinilä Ilkka
Helenius Eira (Olkkonen)
Himanen Arja
Hätönen Aila
Jutila Antero
Kallio Mirja (Kivimäki)
Kaunisto Harri
Koskinen Leena (Mäkinen)
Lamminen Arja
Mero Aira
Mustajärvi Lasse
Mäenpää Kaija (Laivuori)
Nieminen Maija
Niittymäki Pirjo
Nikkanen Riikka (Seppälä)
Paavilainen Marja
Pihlaja Juhani
Rasila Anneli (Sillanpää)
Silén Ritva (Simola)
Simola Seppo
Siukola Matti
Tapanainen Ritva
Terho Ritva (Tuomi)
Tuusa Tuula
Uosukainen Marita (Laumi)
Uutela Marja-Liisa
Vaahtera Merja
Vanhanen Eila

 

1972

NIMI
VIII A
Aaltonen Leena (Heinijoki)
Ahlgren Seija (Rantinsalo)
Alanko Merja (Aalto)
Anttila Seppo
Hakala Oiva
Heinämaa Eeva-Liisa (Hokkanen)
Hokkanen Markku
Klemelä Jorma
Koskivuori Anja
Lahdenperä Mauri
Lehtinen Kari
Lehtovirta Jyrki
Nikkanen Taina (Laitonen)
Nurminen Liisa (Lindström)
Pihlava Tapio
Purje Seppo
Rantala Irma (Torkkel)
Rapeli Juha
Ravantti Tuomo
Riikkula Sinikka
Saarinen Ilppo
Safonoff Marja
Simola Ari
Torkkel Heikki
Tuki Olli
Valo Hannu
Viitanen Arja
Viljanen Sirpa
Vääri Jukka
VIII B
Hiisilä Helkky
Hintsanen Kimmo
Huokuna Matti
Hämäläinen Olli
Isotalo Tuomo
Jaakkola Pirjo-Liisa (Paavilainen)
Juusela Irja
Koskelo Jyrki
Kujala Pentti
Laine Hannele
Lukkala Eija (Viljanen)
Löfman Torsten
Perälä Jukka
Pohjatuli Marjatta
Rajala Jukka
Rautkallio Juha
Saarinen Kari
Saario Tarja (Heikkilä)
Salminen Raimo
Salminen Timo
Soina Matti
Solin Elina (Rintala)
Suontausta Jaakko
Takkinen Erkki
Tammiranta Tuulikki
Teikari Jaakko
Tuusa Erja (Lankinen)
Vesanen Osmo
Vähä-Pietilä Ari
VIII C
Ali-Huokuna Hannu
Ellisaari Anneli
Ihamäki Liisa (Arffman)
Jussila Eija-Liisa (Ojarinta)
Juvonen Arto
Kivistö Helena
Kotilainen Ulla
Kujanpää Riitta (Jylhäkangas)
Lamminpää Riitta (Vainio)
Lehtonen Liisa
Mustajärvi Liisa (Laitinen)
Mäenpää Sirpa
Mäkinen Heikki
Nessling Pertti
Nieminen Ulla
Nummela Seppo
Nummikoski Lea
Rassi Raili
Rautiainen Arja
Ravantti Tauno
Sirén Pekka
Sotka Päivi
Suontausta Anja (Ahtiainen)
Takkinen Eila (Karjala)
Tuura Ulla (Poutanen)
Vehkala Marja
VuoIle Pirjo
VIII D
Aalto Pirjo
Asikainen Marja (Seppä)
Ceder Raija
Eskman Leena
Iivonen Kaisu (Lindroos)
Kallio Tuula (Gatas)
Kauppi Ulla (Peitsaari)
Kiljunen Marjo (Heiskari)
Korkeakoski Hannele
Kärki Päivi (Niemi)
Laakkonen Jukka
Laakso Anja (Virtanen)
Mattila Arja (Salmi)
Mäenpää Seija (Luonsi)
Mäkinen Marja-Liisa
Mäntylä Mirja (Vaittinen)
Norri Ulla
Nurmi Reija (Niskala)
Piminäinen Kirsti
Rantanen Ulla-Maija (Vehmanen)
Rytkönen Juha
Rämö Mikko
Seppänen Pirkko (Kujala)
Seutu Kirsi-Maija
Suvitaival Hannele (Kotka)
Toivonen Paula (Heinilä)
Tuusa Tuula
Vakkala Riitta

 

1973

NIMI
VIII A
Hartikainen Maija (Heiskanen)
Holmberg Soili (Oist)
Huhtala Harri
Huokuna Marjatta
Hyytiäinen Jouko
Iso-Herttua Sirkka
Kalliola Leena (Miikkulainen)
Kankaanpää Leena (Riekkinen)
Kaseva Hannele (Mäkitulokas)
Kauko Matti
Korko Rainer
Leikko Helena
Leinonen Maarit (Eloranta)
Liski Tuija
Murto Kari
Mäkelä Kari
Mäkeläinen Reijo
Mäkilä Harri
Nikander Tuula (Järvenpää)
Pippingsköld Peter
Ranne Antero
Rinta-Panttila Pertti
Rämö Heikki
Salomaa Heikki
Sulonen Raimo
Tähtinen Jorma
Vaarula Matti
Vaha Ari
Valamo Maija
Vanhanen Leila (Suonpää)
Vesanen Tuomo
Vähä-Herttua Lassi
VIII B
Aaltonen Seppo
Davidsson Mikael
Fingerroos Kari
Haippo Leena-Maija
Heikkilä Jouko
Helander Timo
Jalarvo Jarmo
Jokinen Juha
Jokinen Risto
Järvinen Merja
Jääskeläinen Jukka
Koskinen Jukka
Kunnas Hannu
Lemmetty Juha
Leppänen Elina
Lintukorpi Pirjo
Merilä Ulla
Moisander Hannu
Mäkinen Maija (Ruisvaara)
Pelto-Huikka Anja
Pönni Riitta
Pönni Risto
Rintala Seppo
Saarinen Tarja (Huuskonen)
Santala Reima
Tanner Pekka
Tuomola Aarno
Ukkola Helena
Viitamäki Hannu
Välimäki Jari
Ylitalo Marjukka
VIII C
Ahola Irma
Grahn Kari
Hakala Anja
Hakamäki Armi
Halme Mirja
Hirvikoski Hannu
Jaakkola Sirkka
Jokinen Jorma
Jussila Antti
Kataja Jaakko
Kesseli Sari
Kokkinen Pertti
Larm Eeva
Mansikkaniemi Eliisa
Mutikainen Helena
Nikkilä Lea-Elina
Nokkala Maija
Peuhkuri Marjatta
Rassi Marja
Rauhala Kristiina (Carlson)
Roine Kari
Rokkanen Hannele
Rokkanen Riitta
Rämö Anne
Rämö Lauri
Salminen Liisa
Seppalä Aila
Soini Liisa
Sulander Merja
Suvanto Eliisa
Syrjälä Seija
Talsola Jaana (Lustig)
Toukola Markku
Uutela Anne
Vertanen Seija
Vähä-Pietilä Timo
VIII D
Aaltonen Heikki
Ahola Evita
Anttila Matti
Björn Anne
Gustafsson Pirjo
Haapasaari Sirpa
Hartikainen Pirjo
Kaapola Mirja
Kivinen Tarja
Klemelä Jaana
Kossila Merja
Kurka Anneli
Käppi Ritva
Könnömäki Tuula
Laine Aki
Lehtinen Riikka
Lilius Leena
Lindberg Eeva-Liisa
Miikkulainen Tarja
Molenius Tuulikki
Ojala Kirsti
Paavilainen Anne
Pasanen Pirjo
Peipinen Pirjo
Rauhala Tuula
Rekunen Tuija
Salmi Kirsti
Seppänen Anneli
Stormbom Peter
Suokas Eija
Teppo Anne
Toivola Harri
Tölö Sirpa
Vanhanen Pirjo
Wigren Birgitta
Viitanen Erja

 

1974

NIMI
VIII A
Arpala Markku
Ehojoki Torsti
Hurme Kristiina (Arhippainen)
Hyytiäinen Reijo
Iso-Herttua Sirkka
Jaakkola Erkki
Järvinen Petri
Kairi Kirsti
Kankaanpää Marja
Koli Ulla (Sohlman)
Kolismaa Jyrki
Korvenoja Pekka
Koskinen Pertti
Leino Seppo
Mykkänen Jussi
Mänki Päivi
Ojala Olli
Pelliniemi Pirkko
Peuhkuri Tuula
Rämö Eeva
Saarela Osmo
Sotka Sakari
Suojoki Matti
Uusi-Hakimo Jyrki
Vanhanen Pekka
Vepsä Raimo
Viitala Pirkko
Vikman Osmo
Vuolanne Riitta
YIhäinen Pertti
VIII B
Ali-Lekkala Pirjo
Arra Raisa
Filppula Raineri
Holmberg Heikki
Hyytiäinen Juhani
Juvakoski Jussi
Kannisto Esa
Klemelä Risto
Kolumen Seppo
Kujala Matti
Kujala Pekka
Leinonen Anne
Marttila Siri
Mikkola Lauri
Mustajärvi Martti
Niittymäki Seppo
Norri Marja
Nummelin Kaija
Numminen Helena (Jasu)
Ojansuu Harri
Ojansuu Pirjo
Paavilainen Sirkka
Pekkala Seija
Rajala Pekka
Rämö Tapani
Sarin Sirpa
Säteri Timo
Takala Teijo
Tammi Marjatta
Virolainen Juha
Vähä-Herttua Pirjo
Yli-Jama Tuomas
VIII C
Heikkilä Liisa (Filppula)
Ilvesmäki Helena (Haapaniemi)
Jalonen Tiina (Lampisjärvi)
Jokinen Irma
Järvinen Hannu
Kaivoluoto Jukka
Koli Anneli
Kulmala Maija (Pietilä)
Lampo Jaakko
Liimatta Hilkka
Lund Riitta (Vähä-Herttua)
Mikkola Eeva-Liisa (Breilin)
Mäkinen Ritva (Pulli)
Niemi Seija (Rantanen)
Palmolahti Seija (Luoma)
Peräkoski Timo
Pietiäinen Päiivi (Kujala)
Pomell Kirsti
Postila Aune
Salmela Heli
Tammiranta Riitta
Toivonen Eeva-Liisa (Vesala)
Vastamäki Anitta
Välimäki Eira (Kulmala)
VIII D
Anttila Leena
Julin Reija (Ekholm)
Kaleva Merja (Ojansuu)
Kara Annukka
Karhu Marja (Tanner)
Koskivuori Pirjo (Iso-Mustajärvi)
Kujamäki Liisa (Anttila)
Kuusisto Eeva
Laakso Riitta
Lahti Ilkka
Lenkkeri Maarit (Manninen)
Marjamaa Riitta
Mattila Jouni
Paju Anne (Mustajärvi)
Pura Leena (Nikkilä)
Rontu Pirjo (Lomakka)
Saario Maarit (Viitamäki)
Seppälä Tarja-Liisa (McCartney)
Viksten Päivi
Ylioja Merja

 

1975

NIMI
VIII A
Aho Keijo
Alasentie Antti
Arvela Vesa
Falk Pertti
Hiisilä Hilkka
Holmberg Marita
Koskinen Jorma
Kuhanen Ari
Laine Arja
Lamminpää Marja-Liisa
Louhelo Armi
Mattsson Veikko
Olenius Taina
Pelto-Huikko Markku
Rämö Seppo
Salminen Risto
Salo Pekka
Sippola Pirkko
Sulander Riitta
Suolahti Harri
Tala Kari
Toivonen Sakari
Toropainen Tuula
Vesanen Leena
Viljanen Vesa
VIII B
Hossi Jukka
Huusela Hannele
Knuutila Maija
Koli Merja
Koskenoja Ari
Laakso Markku
Lamminpää Tapani
Lamminpää Tarja
Limmeri Marjatta
Maunula Seija
Niemi Pekka
Nieminen Marja-Elina
Norri Päivi (Kari)
Nummi Tapio
Peipinen Leena
Pippingsköld Jan
Puhtila Mikko
Rytkönen Marjaana
Salomaa Olli
Siikonen Veli
Teikari Martti
Wessman Olli
Virta Jarmo
Välimäki Airi
VIII C
Franck Johan
Heikkilä Mervi
Heinilä Satu
Jokinen Anne
Juvonen Jukka
Järvinen Erja
Koskenoja Raija
Kurvi Leena
Laaksonen Mikko
Lankinen Sinikka
Lehtonen Harri
Linnamäki Marja-Leena
Mali Turkka
Mero Anitta
Mikkola Paula
Moberg Riitta
Penttilä Aila
Salo Eeva-Liisa
Syyri Kaarina
Tapani Liisa
Taven Lasse
Toukola Hannu
Tuki Anne
Turkki Pekka
Uoti Merja
Vehmas Asta
Virkki Seija
Vääri Riitta
VIII D
Airo Anitta
Björn Raili
Huokuna Päivi
Härmä Leena
Iho Marjatta
Julin Maija
Keleva Terhi
Kara Maaret
Koskelo Kirsi-Marja
Kukkonen Riitta (Kulmanen)
Laakso Irja
Lindstam Kristina (Uusitalo)
Lähteenmäki Pirjo
Lähteenperä Marjatta
Mäkeläinen Raija
Nieminen Helena
Nikkanen Erja
Norri Ilpo
Ranta Paula
Rokkanen Leila
Sirén Anita
Suokas Satu-Anne
Tuusa Markku
Tylli Anne
KUHALAN LUKIO
Kankaanpää Erja (Klemelä)

Forssan Vanhan Koulun Kilta

fvkk@fvkk.fi